Altın Tohumculuk

Tohum, Fide, Fidan
İzmir, Türkiye.
1982'den Bugüne, Daime Bir Adım Önde.
Akış
Ürünler
Hakkında
Haberler
Etkinlikler
İş İlanları
KAYAN MENÜ ⟷

AKIŞ

İzmir’de 1982 yılında kurulmuştur. Sebze tohum ıslahı, üretimi, yurtiçi pazarlaması, ithalatı ve ihracatında Türkiye’de ihtisaslaşmış bir kuruluştur. 100’den fazla çalışanıyla ülkemizin öncü özel sektör sebze tohumculuk firmasıdır. Misyonumuz sebze üreticilerine en kaliteli ve en üstün vasıflı sebze tohumlarını sürekli devam eden araştırma ve ıslah neticesinde sunmaktır.

Altın Tohumculuk

13.3.2021 13:58

Altın Tohumculuk: Sebze Islahında Ege'nin Altını

Altın Tohumculuk olarak misyonumuz, sebze üreticilerine en kaliteli ve en üstün vasıflı sebze tohumlarını sürekli devam eden araştırma ve ıslah neticesinde sunmaktır.

DEVAMINI OKU

MALAZGİRT F1

AMİSOS F1

ŞAMPİYON MENDERES F1

DUMAN F1

Genel Bakış

İzmir’de 1982 yılında kurulmuştur. Sebze tohum ıslahı, üretimi, yurtiçi pazarlaması, ithalatı ve ihracatında Türkiye’de ihtisaslaşmış bir kuruluştur. 100’den fazla çalışanıyla ülkemizin öncü özel sektör sebze tohumculuk firmasıdır. Misyonumuz sebze üreticilerine en kaliteli ve en üstün vasıflı sebze tohumlarını sürekli devam eden araştırma ve ıslah neticesinde sunmaktır.

Firmamızın merkezi İzmir’de olup genel yönetim, finansman, muhasebe ve pazarlama departmanlarını barındırmaktadır.

Altın Tohumculuk sürekli olarak yeni çeşitlerin ıslahının ve geliştirilmesinin tohumculuk sektöründeki öneminin bilincindedir. Firmamızın kendi geliştirdiği farklı türlerde birçok çeşit ticari olarak pazarlanmaktadır. Bu sebeple özellikle örtü altı sebze tohum ıslahına çok büyük yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Örtü altı sebze tohum ıslah ve arge faaliyetlerimiz Menderes – İzmir, Güzeloba – Antalya ve Kadriye – Antalya tesislerimizde yürütülmektedir.

F1 hibrit sebze tohum üretimleri firmamızın sahip olduğu üç farklı lokasyondaki modern iklim kontrollü cam sera tesislerimizde yapılmaktadır. Bu tesisler Edremit – Balıkesir, Sandı – İzmir ve Menderes – İzmir’de bulunmaktadır.

Ayrıca, Güzeloba – Antalya ve Kadriye – Antalya istasyonlarımızda üreticilerimize devamlı olarak yeni geliştirdiğimiz F1 hibrit sebze tohum çeşitlerimiz tanıtılmaktadır.

Standart tohum üretimlerimiz Balıkesir bölgesinde yaklaşık 100 civarında anlaşmalı üreticimizle yapılmaktadır. Üretim faaliyetlerimiz sezon boyunca firmamız uzmanları tarafından yakından takip edilmektedir. Böylece gereken itina ve titizliğe üretimin her aşamasında uyulması sağlanmaktadır.Firmamız, ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda Altın Tohum ve Golden Seed markalarıyla pazarlamaktadır. Çeşit tanıtım ve teknik yayım hizmetlerimiz yurtiçinde Ege, Marmara, Akdeniz, Karadeniz ve Çukurova Bölgelerinde ziraat mühendislerimiz tarafından sağlanmaktadır.

İhracat amaçlı F1 hibrit ve standart sebze tohum üretimlerimizin yanında özellikle firmamızın geliştirdiği örtü altı F1 hibrit çeşitlerimiz yurtiçi pazarımızın dışında Orta Doğu, Kafkaslar ve Avustralya pazarlarında da aranmaktadır. Altın Tohumculuk kendi ürettiği ve ithalat yoluyla pazarladığı tüm tohumların uluslararası kalite kriterlerine uygunluğunu devamlı olarak ISTA kuralları çerçevesinde kendi tohum test laboratuarında yapmaktadır.

İnternet Sitesi
http://www.altintohumculuk.com.tr/
Telfon Numarası
+902324216901
Kuruluş Yılı
1982
Faliyet Alanları
Tohum, Fide, Fidan

LOKASYONLAR

Adres
Vasıf Çınar Bulvarı Akad Apt. No:5/4 35220 Alsancak / İZMİR – TÜRKİYE

HABERLER

Altın Tohumculuk

13.3.2021 13:58

Altın Tohumculuk: Sebze Islahında Ege'nin Altını

Altın Tohumculuk olarak misyonumuz, sebze üreticilerine en kaliteli ve en üstün vasıflı sebze tohumlarını sürekli devam eden araştırma ve ıslah neticesinde sunmaktır.

DEVAMINI OKU

ÜRÜNLER

Hızlı arama kutusu: Yazdığın her harfte aşağıdaki sonuçlar değişecektir.

AMİSOS F1

İlkbahar ve sonbahar yetiştiriciliğine uygun, bitki yapısı çok güçlü erkenci ve yüksek verimli bir çeşittir. Meyve rengi parlak koyu yeşil, silindirik, 17-18 cm. uzunluğundadır. Meyve içi dolu, sapı uzun, meyve kalitesi çok iyi, boğum araları kısa, koltuk verimi yüksek, multi bir çeşittir.
ÜRÜNÜ İNCELE

DUMAN F1

Bahar ve yaz yetiştiriciliğine uygun olarak ıslah edilmiştir. Bitki yapısı kuvvetli olup çok erkencidir. Multi, yüksek verimli ve boğum araları çok kısa olan bir çeşittir. Bitki ömrü piyasadaki diğer ticari çeşitlere göre nispeten uzundur. Meyve rengi parlak yeşil olup, uzun sapıyla beraber 18-20 cm.’dir.
ÜRÜNÜ İNCELE

MALAZGİRT F1

İlkbahar ve sonbahar dikimlerine çok uygun partenokarpik bir çeşittir. Çok erkenci olup kuvvetli bitki yapısına sahiptir. Meyve rengi parlak koyu yeşil, oluklu 17-18 cm. uzunluğundadır. Meyveler hafif boyunlu olup, meyve sapı ve çiçek sapı uzundur. Meyveleri hasat geciktiğinde şişmez daima birinci sınıftır. Bitkiler teli döndükten sonra meyvelerde şekil bozukluğu gözükmez.
ÜRÜNÜ İNCELE

ŞAMPİYON MENDERES F1

İzmir Menderes bölgesi bahar ve yaz yetiştiriciliğine uygun olarak ıslah edilmiş bir çeşittir. Boğum araları çok kısa, multi, yüksek verimli bir hibrittir. Bitki yapısı kuvvetli ve çok erkencidir. Meyveleri parlak koyu yeşil renkli, birinci sınıf olup son derece kalitelidir.
ÜRÜNÜ İNCELE

KIVANÇ F1

Güz, Bahar ve Yaz dikimlerine uygun, tam multi hibrit hıyar tohumu çeşididir. Meyve uzunluğu 18-19 cm civarındadır ve raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

SEYHAN F1

Açık tarla yetiştiriciliğine uygun, 17-18 cm. uzunluğunda, silindirik, dikensiz, parlak koyu yeşil renkli, hafif oluklu meyvesi olan erkenci bir çeşittir. Yazın sıcaklarda ve güz döneminde tarla üretiminde çok iyi netice verir. Raf ömrü uzundur. Meyve tadı gevrek ve çok lezzetlidir. Çok yüksek verimli bir çeşittir.
ÜRÜNÜ İNCELE

ZEYBEK F1

Örtü altı yetiştiriciliğe uygun, Geç Bahar, Erken Güz ve Yaz dönemlerinde ekimi yapılabilen multi bir hıyar tohumu çeşididir. Meyve uzunluğu 18-19 cm'e kadar çıkabilen ve rengi koyu yeşil olan bu çeşidin raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

ALPARSLAN F1

Tek sezon hibrit çeşit olup, güçlü bitki yapısına sahiptir. Yan dal ayırma yüksekliği orta veya hafif yüksektir. Meyve uzunluğu 20 cm'ye kadar çıkabilir ve raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

DOYRAN KARASI F1

Bitki yapısı orta güçlü olup, kışın soğuktan etkilenmediğinden bahar çıkışı hızlıdır. Meyve rengi koyu ve parlak olup, kalitesi iyidir. Meyve sapı dikensizdir. Kışın meyve rengini açmaz. Meyveleri 24-27 cm. uzunluğunda olup, silindiriktir. Örtü altı, tek sezon yetiştiriciliğine tavsiye edilmektedir. Raf ömrü uzun, meyve eti sert ve ağırdır. İhracata uygundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

KUZGUN F1

Tek sezon hibrit patlıcan çeşidi. Bitkinin yan dallanması fazla olduğundan verimi yüksektir. Meyvesinin şekli silindiriktir ve uzunluğu 20 cm'ye kadar çıkabilir. Erkenci bir çeşit olan KUZGUN F1'in raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

OKYANUS F1

Kuvvetli bitki habitüsü olan bir çeşittir. Meyveler 23-26 cm. boyunda, silindirik ve kalındır. Meyve kalitesi ve rengi çok güzeldir. Meyve sapı dikensizdir. Kışın soğukta ve yazın sıcakta rengi değişmez ve çok koyudur.
ÜRÜNÜ İNCELE

SUFİ F1

Güz, Bahar ve Yaz dönemi ekimine uygun, açık tarla hibrit patlıcan tohumu çeşididir. Güçlü bitki yapısına sahip ve erkenci bir çeşittir. Meyve uzunluğu 22 cm'ye kadar çıkabilir. Koyu parlak siyah renginde ve silindirik şekilde olan bu tohumun raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

ATLANTİS F1

Örtü altı güz, tek sezon ve ilkbahar yetiştiriciliğine uygun bir çeşittir. Yaprak ayası küçük, meyve görünümü iyi, toplaması ve işçiliği kolaydır. Körüksüz, parlak koyu yeşil renkli, ucu küt, ihracata uygun düzgün meyvelere sahiptir. Meyvelerde antosiyan yoktur. Hasat aralığı kısa olup, Spotted Wilt virüsüne yüksek toleranslıdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

ÇAĞLAYAN F1

Açık tarla ilkbahar, yaz yetiştiriciliğine uygun çarliston hibrit tohum çeşididir. Meyve uzunluğu 16-18 cm arasında olan bu çeşidin raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

DÜŞEŞ F1

Örtü altında ve açık tarla üretimine uygun köy biberi çeşidi olan DÜŞEŞ F1, oldukça güçlü bitki yapısına sahip ve orta erkenciliktedir. Meyve uzunluğu 14 cm'e kadar ulaşabilir. Meyesi üçburun şeklindedir ve raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

ERTUĞRUL F1

Örtü altı tek sezon ve ilkbahar yetiştiriciliğine uygun tatlı sivri biber çeşidimizdir. Güçlü bitki yapısına sahip olduğundan kış soğuklarına dayanıklıdır. Kış döneminde hasatta boşluk yapmaz. Yan dallanması fazla olduğundan verim yüksektir.
ÜRÜNÜ İNCELE

FLAMİNGO F1

Bitki yapısı çok güçlü, boğum araları kısa, orta boylu hibrit Çarliston biber çeşididir. Yan dal sayısı fazla olan yüksek verimli bir çeşittir. Soğuk havalarda takoz yapmaz. Meyveler yeşil renkli, 18-21 cm. uzunluğundadır. Meyve ucu küt ve etli olup ihracata uygun kaliteli meyve veren bir çeşittir. Raf ömrü uzun ve nakliyeye dayanıklıdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

HELİN F1

Bitki yapısı güçlü olan tek ekim ve ilkbahar ekimlerine uygun hibrit dolmalık biber çeşididir. Dallanması çok iyidir. Soğuklara dayanıklı, yüksek verimli, ihracata uygun kaliteli ince etli meyve veren bir çeşittir. Meyve rengi orta yeşil olup, soğuk kış aylarında yüksek verime sahiptir.
ÜRÜNÜ İNCELE

LİTİ F1

Açık tarla, sera ve tünel yetiştiriciliğine uygun, her dönem tatlı kıl biber çeşididir. Meyve uzunluğu 24 cm'yi bulabilen bu tür erkencidir ve raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

ŞELALE F1

Açık tarla demre biberi. Bahar ve yaz yetiştiriciliğine uygun bu hibrit tohum çeşidinin meyvesi 20 cm civarındadır ve raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

SÜPER AMAZON F1

Örtü altı tek mahsul ve erken ilkbahar ekimlerine uygun hibrit sivri biber çeşididir. Erkenci ve kuvvetli bitki gelişimine sahiptir. Meyve ağırlığı 26-27 gr. olup meyve uzunluğu 24-25 cm.’dir. Meyve rengi parlak koyu yeşil ve hafif körüklüdür. Meyve kalitesi çok iyi ve ihracata uygundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

TROPHY F1

Örtü altı ve açık tarla kapya biber çedidir. Güz, bahar, yaz yetiştiriciliğine uygun olan TROPHY F1, orta güçlü bitki yapısına sahiptir ve erkencidir. Meyve uzunluğu 18-20 cm'e kadar çıkar ve raf ömrü oldukça uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

DUAL LARGE F1

Bitki habitüsü güçlü olup, toplu yapıdadır. Orta erkenci olup meyveleri örtmesi mükemmeldir. Uzun yıllardır piyasada rağbet gören, aranan önder bir çeşittir.
ÜRÜNÜ İNCELE

FOCUS F1

Bitki yapısı çok güçlü olup, yaprakları meyveleri iyi örtmektedir. Hasat sonuna kadar güçlü bitki yapısını muhafaza eder. Çeşit, orta erkenci olduğu halde hasat süresi uzundur. Yüksek verimli olup, meyvelerin içi ve dışı kıpkırmızı ve doludur.
ÜRÜNÜ İNCELE

KANUNİ F1

Örtü altı yetiştiriciliğinde, güzlük, yazlık, baharlık dönemlerinde yetiştiriciliğe uygun tane domates tohumu çeşididir. Meyve iriliği 250-400 gram arasında değişmekte olup, rengi kırmızıdır ve çatlama yoktur. Salkımda 6-8 taneye kadar meyve verir. Hastalıklara karşı yüksek toleranslıdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

KOFANA F1

Güçlü bitki yapısına sahip KOFANA F1'in meyve iriliği 400-500 gram arasındadır. Meyveleri sert ve raf ömrü uzundur. Salkımda 4-6 arasında meyve verir. Örtü altı tarıma uygun bu domates tohumunun meyve tipi beef, etli ve meyve içi çok lobludur.
ÜRÜNÜ İNCELE

VERDA F1

350 - 400 gram arasında meyve veren VERDA F1, yüksek verime ve aromaya sahiptir. Meyve sertliği ihracata uygundur. Erkenci bir çeşit olan bu hibrit tohum çeşidimiz, güz ve bahar dikimlerine uygundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

ELİDA F1

Orta erkenci, açık bitki habitüsü olan hibrit siyah kabak çeşididir. Meyveleri silindirik olup, 18-20 cm. uzunluğundadır. Tüm yetiştiricilik sezonu boyunca yüksek kaliteli meyve bağlayan bir çeşittir. Örtü altı ve tarla yetiştiriciliğine uygundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

MİRAY F1

Orta erkenci, açık bitki habitüsü olan hibrit kabak çeşididir. Bitki yapısı çok güçlüdür. Meyve şekli silindirik olup, çok kalitelidir. Hasat periyodu uzundur. Gümüşlenmeye ve ZYMV’ye yüksek toleranslıdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

RONİ F1

Orta erkenci açık bitki habitüsü olan silindirik kabak çeşidimizdir. Çok yüksek verimli ve daima birinci sınıf meyve verir. Meyve rengi hafif koyu olup ZYMV’ye orta derece tolerans gösterir. Hasat periyodu uzundur. Daima çok üstün kaliteli meyve isteyen üreticilerimize önerilmektedir.
ÜRÜNÜ İNCELE

ALTINIŞIK F1

Orta erkenci çeşit olup, meyvesi gevrek, sulu ve kırmızıdır. Çok güçlü bitki yapısına sahip ALTINIŞIK F1 karpuz tohumu Bahar ve Yaz sezonu dikimlerine uygundur. Aroması ve şeker oranı oldukça yüksek olan bu çeşidin raf ömrü de uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

BOZBEY F1

Orta erkenci, yuvarlak-oval, yüksek verimli Crimson Sweet türünde hibrit karpuz çeşidimizdir. Tevek yapısı çok güçlüdür ve orta kabuk kalınlığına sahiptir. Meyve et rengi koyu kırmızı, aroması yüksek ve lifsizdir.
ÜRÜNÜ İNCELE

CRİMSON SWEET

Yuvarlak, orta iri meyveli, Altın Tohumculuk tarafından itina ile seleksiyon edilmiş, üstün vasıflı özellikler gösteren standart karpuz çeşididir. Dış kabuğu açık yeşil renkte olup, koyu yeşil çizgilidir. Et rengi koyu kırmızı ve parlaktır. Nakliyeye dayanıklı olup, ufak çekirdeklidir. Tohum ekiminden yaklaşık 80 gün sonra hasada gelir.
ÜRÜNÜ İNCELE

ALMAN AYŞE – GS 11009

Sırık fasulye çeşididir. Sera ve açık tarlada ilkbahar ve sonbahar ekimleri için uygundur. Hızlı büyüyen erkenci ve çok verimli bir çeşittir. Koyu yeşil renkli ve kılçıksız baklaları 18-20 cm. uzunluğunda üstten basık ve yuvarlaktır. Dane rengi beyazdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

ASUDE

Oturak fasulye çeşididir. Açık tarlada ilkbahar ve sonbahar ekimleri için uygundur. Meyve uzunluğu 16-18 cm'e kadar çıkar ve rengi yeşildir.
ÜRÜNÜ İNCELE

BARAN

Oturak barbunya fasulye çeşididir. Erkenci bir çeşit olan BARAN, hem sofralık hem de sanayi tipi üretim için uygundur. Orta güçlü bitki yapısına sahip bu tohum için uygun dikim sezonu bahardır.
ÜRÜNÜ İNCELE

DERYA

Oturak fasulye çeşididir. Açık tarlada ilkbahar ve sonbahar ekimleri için uygundur. Erkenci ve yüksek verimli bir çeşittir. Baklaları yassı, yeşil renkli ve kılçıksız olup 16-18 cm. uzunluğundadır. Dane rengi beyazdır
ÜRÜNÜ İNCELE

ELMAS F1

90 günlük, meyve ağırlığı 5-7 kg., meyve şekli yuvarlak, iç yapısı beyaz ve sıkı olan bir hibrittir. Turşuluk kalitesi yüksektir. Tarlada bekleme süresi çok iyi olan bir çeşittir. Dekara 2000-2500 bitki tavsiye edilir.
ÜRÜNÜ İNCELE

HELDA

Sırık fasulye çeşididir. Açık tarlada ve serada ilkbahar-sonbahar ekimlerine uygundur. Kılçıksız, yassı, 24-25 cm. uzunluğunda, 2-3 cm. genişliğinde baklaları olan çalı fasulye çeşididir. Dane rengi beyazdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

ITALIAN GIANT

Dikine güçlü bitki yapısı olan, Altın Tohumculuk tarafından özenle seleksiyonu yapılıp muhafaza edilen, dikine, sapı etli, geniş yapraklı, koyu yeşil renkli ve çok güzel aromalı maydanoz çeşididir. Yaprakları elle hasat edilebileceği gibi, mekanik olarak da toprak yüzeyinin 2 mm. üzerinden hasat edilebilir. Düşük ısılarda yetiştiriciliğe toleranslıdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

NEBRASKA F1

Ispanak Mildiyösünün 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 15 ırklarına dayanıklıdır; 12 ve 14 ırklarına yüksek toleranslıdır. Ortalama 45-50 günde hasada gelir. Yaprakları koyu yeşil, iri ve elastiktir. Soğuklara dayanıklı, hibrit, tek ekim çeşididir. Dikine büyüyüp makineli hasada uygundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

OYTUN

Bitki yapısı orta güçlü, her türlü toprak ve değişik iklim koşullarına yüksek adaptasyon gösteren sırık barbunya fasulye çeşididir. Baklalar uzun olup 6-8 danelidir. Dane ve bakla rengi kırçıllı, kırmızı ve yüksek albenilidir. Yüksek verimli bir çeşittir.
ÜRÜNÜ İNCELE

PAMİR F1

İlkbahar ve sonbahar yetiştiriciliğine uygun, 70 günlük, baş ağırlığı ortalama 2.5 – 3 kg. olan yassı, basık gevşek yapıda sofralık beyaz lahana çeşididir. Sarmalık olarak taze tüketim için tavsiye edilmektedir.
ÜRÜNÜ İNCELE

PORTO F1

80 günlük, baş ağırlığı 1-1,5 kg., baş şekli oval-silindirik, koyu kırmızı ve buğulu renkte meyvesi olan bir hibrittir. Tarlada uzun süre bekleyebilir. Turşuluk ve sofralık olarak kullanılabilir. Dekara 5000-6000 adet bitki tavsiye edilir.
ÜRÜNÜ İNCELE

SÜPER PAMİR F1

İlkbahar ve sonbahar yetiştiriciliğine uygun, 80-85 günlük, baş ağırlığı ortalama 3-4 kg. olan yassı, basık, yumuşak, ince yapraklı yapıda sofralık beyaz lahana çeşidimizdir. Soğuk iklim koşullarında baş büyütmesi çok iyidir. Sarmalık olarak taze tüketim için tavsiye edilir.
ÜRÜNÜ İNCELE

GS 14029 F1

Erkenci bir çeşit olan GS 14029 hibrit brokoli tohumu, İlkbahar ve Sonbahar dikimine uygundur. Kardeşlenme kabiliyeti oldukça yüksektir. Dikim tarihinden itibaren 60-65 gün arasında hasat edilebilir. Sofralık olarak da endüstriye yönelik olarak da pazarlanabilir.
ÜRÜNÜ İNCELE

MİRANDA F1

110 günlük, bitki yapısı güçlü, geççi, sıkı kafa yapılı, ana kelle hasat edildikten sonra 3-4 yan kardeş veren hibrit brokoli çeşidimizdir. Ana kelle kubbe şeklinde, çiçek yapısı ufak ve koyu yeşil renklidir. Baş ağırlığı 900 gr – 1 kg olup, sofralık ve sanayi tüketimine uygundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

ROKET F1

80 günlük, baş ağırlığı ortalama 500-600 gr. olan, yüksek verimli, koltuk verme özelliği çok iyi olan hibrit brokoli çeşididir. Çiçek yapısı ufak ve yeşildir. Sonbahar ve kış üretimine uygundur. Sofralık kalitesi çok yüksek olan bir çeşittir.
ÜRÜNÜ İNCELE

TOPEKA F1

60 günlük, baş ağırlığı 800-900 gr., koltuk verme özelliği iyi olan bir hibrittir. Meyve çiçekleri ufak ve yeşildir. İlkbahar ve sonbahar dikimlerine uygundur. Sofralık ve endüstri için kullanılabilir.
ÜRÜNÜ İNCELE

ALMİRA F1

İlkbahar, ara dönem ve sonbahar yetiştiriciliğine uygun bir çeşittir. Bitki yapısı çok güçlü, erkenci, çok verimli, multi bir çeşittir. Meyve sapı uzun, koyu yeşil renkli, içi dolu olup, 8-10 cm. uzunluğundadır. Hasat geciktiğinde meyvelerin boyu uzamaz ve şişmez. Hasat sonrası tazeliğini uzun süre korur.
ÜRÜNÜ İNCELE

ARMADA F1

Erken ilkbahar ve geç sonbahar yetiştiriciliğine uygun bir çeşittir. Bitki yapısı kuvvetli ve erkenci, hasat süresi uzundur. Boğum araları kısa, tekli ve ikili meyve verir. Meyve rengi parlak koyu yeşil, uzunluğu 18-19 cm.’dir. Sap kısmı uzun, nakliyeye dayanıklıdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

BRUNSWİCK

Meyve şekli yuvarlak, meyve iç yapısı beyaz ve sıkı, turşuluk standart çeşittir. Orta erkencidir. Sonbahar ve kış dikimlerinde tavsiye edilir. Yapraklar orta yeşil renktedir. Yaklaşık dikimden itibaren 90-95 günde hasada gelir. Ortalama kelle ağırlığı 5 kg. civarındadır.
ÜRÜNÜ İNCELE

CENGAVER F1

Geç güzlük, tek sezon ve erken baharlık dikimine uygun, tekli-yarı multi hibrit hıyar tohumu çeşididir. Meyve rengi koyudur, yüksek verim ve hastalıklara karşı dayanıma sahiptir.
ÜRÜNÜ İNCELE

DALYAN F1

Geççi hibrit karnabaharlar grubunda olan bu çeşit, dikimden itibaren yaklaşık 170-180 günde hasada gelir. Meyve şekli çok düzgün olup, ortalama kelle ağırlığı 1,5-2 kg.’dır. Yeşil aksamı çok güçlü olup, bitki dikine büyür. Yapraklar kelleyi tamamen örter. Bu yüzden beyaz ve sıkı kafalı olup, tarla ve soğuk dayanımı çok iyidir.
ÜRÜNÜ İNCELE

DİDİM F1

Erken ilkbaharlık ve geç güzlük bir hıyar çeşidi olup bitki gücü çok kuvvetli bir çeşittir. Verimi oldukça yüksek olup, hasat aralığı oldukça sıktır. Meyveler 15-17 cm. uzunluğunda, koyu yeşil ve damarsızdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

DRAGON F1

Kırkağaç grubundaki hibrit çeşidimiz çok güçlü bitki yapısına sahiptir. Meyveleri hafif boyunlu ve basık yuvarlak şekildedir. Meyve kabuğu ise oluklu ve parlak renktedir. Tad ve aroma yönünden oldukça başarılı olan çeşidimizin meyve eti sert olup, raf ömrü uzundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

ELİT F1

İlkbahar, erken sonbahar dönemleri yetiştiriciliğine uygun örtüaltı sırık domates çeşidimizdir. Bitki yapısı güçlü ve boyludur. Açık bitki yapısına sahiptir. Bitki rengi normal koyulukta yeşil olup, yaprakları az sarkıktır. Yaprak sıklığı normal yoğunluktadır.
ÜRÜNÜ İNCELE

EYLÜL F1

Özellikle sonbahar yetiştiriciliği için ıslah edilmiş bir çeşit olup, hava şartlarındaki gece-gündüz ısı değişimlerine yüksek mukavemet gösterir. Boğum araları çok kısa, multi, yüksek verimlidir. Bitki yapısı kuvvetli olup erkencidir. Meyve rengi parlak yeşil, kaliteli ve 16-17 cm. uzunluğundadır.
ÜRÜNÜ İNCELE

FAVORİ F1

Yuvarlak ve kemreli meyveleri olan, Galia tipinde erkenci hibrit kavun çeşididir. Bitki yapısı çok güçlü olup, meyveler hasat döneminde saptan kopmayarak hasat avantajı sağlar. Meyve eti sert, açık yeşil ve aroması yüksektir. Çekirdek evi küçük olup, ortalama meyve ağırlığı 2-2,5 kg’dır.
ÜRÜNÜ İNCELE

KANYON F1

Bahar, yaz ve geç sonbahar yetiştiriciliğine uygun olan bir çeşittir. Bitki yapısı güçlü, erkenci ve yüksek verimlidir. Bitki ömrü uzundur. Meyve rengi parlak koyu yeşil olup, meyve şekli silindirik ve meyveleri 18-20 cm. uzunluğundadır. Meyve sapı uzundur. Meyveler tazeliğini uzun süre korur.
ÜRÜNÜ İNCELE

KARAMEL F1

Kırkağaç grubundaki; orta erkenci, hafif tırtıklı, benekli kabuk yapısına sahip, oval şekilli yeni hibrit çeşidimizdir. Bitki yapısı kuvvetli, çekirdek evi küçük, meyve kavun içi renginde olup tat aroması yüksektir.
ÜRÜNÜ İNCELE

KUZEYİM F1

Erken ilkbahar, tek sezon ve geç güzlük yetiştiriciliğine uygun, güçlü bitki yapısına sahip bir çeşittir. Boğum araları kısa, sıcak dönemde uzun, soğuk dönemde kör koltuk verir. Kıştan bahara geçiş döneminde bitkinin uyanması hızlı ve erken olup, hızlı sürgün verir. Meyveleri koyu yeşil, parlak silindirik, oluksuz olup 16-18 cm. uzunluğunda homojendir.
ÜRÜNÜ İNCELE

LENA

Sıcağa dayanıklı Yedikule tipi marul çeşidimizdir. Yaprakları orta koyu yeşil renkte geç sapa kalkan bir çeşittir. İlkbahar ve sonbahar dönemleri yetiştiriciliğine uygundur. İç bölgelerde, yüksek kesimlerde yaz dönemi yetiştiriciliği de yapılabilir. Baş ağırlığı ortalama olarak 1 kg. civarındadır.
ÜRÜNÜ İNCELE

M. RED ROCK

85-90 günlük, baş ağırlığı 2-2,5 kg., yuvarlak meyve şekli olan, koyu kırmızı renkli bir standart çeşittir. Meyveleri turşuluk ve sofralık olarak tüketilebilir.
ÜRÜNÜ İNCELE

MERVAN F1

Dikimden itibaren 85-90 günde hasada gelen hibrit karnabahar çeşididir. Ortalama kelle ağırlığı 1,5-2 kg. olup, kelle beyaz, sert ve sıkıdır. Yeşil aksam boylu ve dikinedir. Yapraklar kelleyi çok iyi örter ve çeşide iyi bir dayanma süresi sağlar.
ÜRÜNÜ İNCELE

NANTES

Bitki yapısı güçlü, silindirik, düzgün şekilli, ucu küt, erkenci standart çeşittir. Ortalama meyve uzunluğu 17-22 cm. Olup, 2-3 cm. Çapındadır. Sofralık ve sanayi tüketimine uygundur. Çok tatlı ve gevrektir.
ÜRÜNÜ İNCELE

PARRİS ISLAND

Yaprakları orta koyu yeşil renkli, geniş oval şekilli, göbekli ve açık renkli standart çeşittir. Göbek kısmı dolgundur. Romaine tipi bir maruldur. Kış ve ilkbahar yetiştiriciliği için tavsiye edilmektedir.
ÜRÜNÜ İNCELE

PİCASSO F1

Bitki yapısı çok güçlüdür. Yapraklar meyveleri çok iyi örter ve güneşten korur. Erken ve ana sezon yetiştiriciliğine uygun hibrit domates çeşididir. Erkenci, yüksek verimli, dikimden itibaren 65-70 günde hasada gelen bir çeşittir.
ÜRÜNÜ İNCELE

PİRAMİT F1

Dikimden itibaren 110-120 günde hasada gelen hibrit karnabahar çeşididir. Ortalama kelle ağırlığı 2–2,5 kg. olup, yapraklar kelleyi iyi örter. Yeşil aksam kısmı boylu olup, kelle kubbemsi, beyaz, sert ve sıkıdır. Tarlada beklemeye dayanımı iyidir.
ÜRÜNÜ İNCELE

POLARİS F1

Örtü altında tek mahsul ve erken ilkbahar ekimlerine uygun hibrit çeşittir. Bitki yapısı güçlü, salkım araları çok kısa, çok erkenci ve hormona karşı dayanıklıdır.
ÜRÜNÜ İNCELE

POLİDOR F1

Tüm yetiştiricilik dönemlerinde üretimi yapılabilecek olan, çok kaliteli meyve veren, askıya ve budamaya uygun Galia tipi hibrit sera kavunudur. Külleme, Mildiyö ve Vertisilyum hastalıklarına karşı yüksek toleranslıdır. Verimi çok yüksek, tat ve aroması çok iyidir. 80-90 günde hasat olgunluğuna erişir.
ÜRÜNÜ İNCELE

RİVA F1

Tek sezon çeşidi olup, soğuğa yüksek mukavemet gösterir. Bitki yapısı çok güçlüdür. Erkenci ve yüksek verimli bir çeşittir. Yapraklar kışın soğuklarda kesinlikle sararmaz. Meyve rengi parlak koyu yeşil, meyve şekli silindirik ve meyve uzunluğu 18-19 cm.’dir.
ÜRÜNÜ İNCELE

SEZAR F1

Galia tipi, yuvarlak meyveli, orta erkenci hibrit kavun çeşididir. Bitki yapısı ve bitki gelişimi mükemmeldir. Meyve rengi açık yeşil ve aroması çok iyidir. Ortalama meyve ağırlığı 2,5-3 kg. civarındadır. Açık tarla yetiştiriciliğine uygun bir çeşit olup, Külleme, Mildiyö ve Vertisilyum’a karşı yüksek toleranslıdır.‍
ÜRÜNÜ İNCELE

SORBETTO F1

İlkbahar, sonbahar dönemleri yetiştiriciliğine uygun örtüaltı sırık domates çeşidimizdir. Bitki yapısı güçlü ve boyludur. Açık bitki yapısına sahiptir. Bitki rengi normal koyulukta yeşil olup, yaprakları yere paraleldir. Yaprak sıklığı normal yoğunluktadır.
ÜRÜNÜ İNCELE

TOSKANA F1

Tek mahsul hıyar yetiştiriciliğine uygun bir çeşit olup, soğuk kış aylarında yüksek verimlidir. Erkenci ve kuvvetli bitki gelişmesine sahiptir. Meyve rengi parlak koyu yeşil, uzunluğu 17-18 cm.’dir. Hasat süresi çok uzun ve nakliyeye dayanıklı meyveleri olan bir çeşittir.
ÜRÜNÜ İNCELE

VİZYON F1

İlkbahar sezonu yetiştiriciliğine uygundur. Meyve rengi içi dışı koyu kıpkırmızı ve parlaktır. Meyve yapısı ihracata uygun, sert ve raf ömrü uzundur. Meyve şekli yuvarlak, kirpikleri uzun, albenisi çok iyidir.
ÜRÜNÜ İNCELE

ZEUS F1

Tek sezon kışlık yetiştiriciliğine uygun olup, fide dikimi 10 Ekim – 15 Kasım tarihleri arasında önerilmektedir. Güçlü bitki yapısına sahip olup, yaprak rengi koyu, yaprak ayası orta genişliktedir. Meyveler 12-14 cm. uzunluğunda, parlak, yeşil, silindirik, uzun saplı ve homojendir. Gövdeden 1-2’li meyve verir, boğum araları kısadır. Yüksek tonajlı, uzun raf ömürlü, kışlık verimi iyi olan bir çeşittir.
ÜRÜNÜ İNCELE

ZİDAN F1

Olgunlaşma süresi dikim tarihinden itibaren yaklaşık 65 gün olan hibrit karnabahar çeşididir. Kelle yapısı sıkı, beyaz ve ortalama kelle ağırlığı 1,5-2 kg.’dır. Meyve yapısı yuvarlaktır. Dikine büyüyen yapraklar, kelleyi iyi örter. Tarlada dayanma süresi oldukça iyi bir çeşittir.
ÜRÜNÜ İNCELE
Bu aramayla ilgili herhangi bir ürün bulunamadı. Aramayı Temizle

ETKİNLİKLER

No items found.

İŞ İLANLARI

Güncel iş ilanı bulunmamaktadır.
DEVAMINI OKU

YAklaşan etkİNLİKLER

KAS
27
Domates Güvesi
ile Mücadele
OCA
31
Kimyasal Mücadele Önemli Püf Noktaları