Kalender Tarım

Bitki Besleme
Antalya, Türkiye
Kalender A.Ş. olarak 40 yıldır siz değerli çiftçimizin üreticimizin yanında olmaktan gurur duymaktayız.
Akış
Ürünler
Hakkında
Haberler
Etkinlikler
İş İlanları
KAYAN MENÜ ⟷

AKIŞ

Kalender Tarım, 1978 yılından bu yana tarımsal ürünlerin ithalatı, ihracatı ve pazarlaması konularında faaliyet göstermektedir. Kalender Pazarlama Türk tarımına öncülük yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Kalender Tarım

4.3.2021 10:41

Tarım Sektörünün 43 Yıllık Markası: Kalender Tarım

Tarım sektörüne 43 yıl önce pamuk ticaretiyle giren Kalender Tarım, faaliyetlerine kesme çiçek üretimi ve geniş yelpazedeki gübre çeşitleriyle devam etmektedir.

DEVAMINI OKU

BELFRUTTO 5-10-15

CALFERT

ARGENTA PLUS

ALZON® NEO-N

Genel Bakış

1978 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Kalender A.Ş. 40 yıldır Türk Tarım sektörüne kalite ve yenilikleri getirmiştir.

Türk Çiftçisinin Paul Reinhart A.G.’ den pamuk ihracatını yapmış, Türkiye’ ye Sluis & Groot ve Sandos Ltd.’den ilk hibrit tohumunun ithalatını yapmıştır.

Türkiye’de, sektöründe lider yabancı gübre  firmaların distribütörlüklerini yapmış ve halen yapmaya devam etmektedir.

Kalender, 1985’den beri kendi üretim alanlarında kesme çiçek üretip ve Avrupa ülkelerine ihracat yapmaktadır.

KALENDER; SCAM S.P.A., SKW PIESTERITZ, TEOFERT, PAVONİ &C SPA, ASPE Agrobiológico S.L, FERTILIREY firmalarının Türkiye Distribütörüdür.

Kalender, altı yılı aşkın süredir de Antalya’ da 2000 m2 kapalı alandaki fabrikasında  kendi markası ile üretim yapmakta ve pazarda Kalender markası ile de yer almaktadır.

Kalender, 1985’ den beri kendi üretim alanlarında kesme çiçek üretip ve Avrupa ülkelerine ihracat yapmaktadır.

Kalender; her zaman  doğaya ve insana saygılı, yüksek teknoloji ile üretilmiş, çiftçi dostu ürünleri,Türk pazarı ile paylaşmıştır.

Hedefimiz; Türkiye’ de üretimi yapılan tüm tarım ürünleri ve çiçekçilik alanında birim alandan en düşük maliyet ile en yüksek verim ve en iyi kaliteye ulaşmak .

İthal edilen ve üretilen taban gübreleri ve bitki besleme ürünlerine, Tüm Türkiye’ de bölge bayileri, bayiler ve satış – pazarlama ağı ile ulaşılabilmektedir.

İnternet Sitesi
http://kalender.com.tr/
Telfon Numarası
+902423118655
Kuruluş Yılı
1978
Faliyet Alanları
Bitki Besleme

LOKASYONLAR

Adres
Gaziler Mh. 240. Sk. 13/A 07025, Kepez/ANTALYA, TR

HABERLER

Kalender Tarım

4.3.2021 10:41

Tarım Sektörünün 43 Yıllık Markası: Kalender Tarım

Tarım sektörüne 43 yıl önce pamuk ticaretiyle giren Kalender Tarım, faaliyetlerine kesme çiçek üretimi ve geniş yelpazedeki gübre çeşitleriyle devam etmektedir.

DEVAMINI OKU

ÜRÜNLER

Hızlı arama kutusu: Yazdığın her harfte aşağıdaki sonuçlar değişecektir.

ALZON® NEO-N

ALZON® Neo-N, birçok yönden etkilidir. Çok kurak veya çok yağışlı olup olmadığı fark etmez, hava şartlarına dayanıklı bir gübredir. Yüksek verim, iyi bir hasat kalitesi ve daha yüksek Azot alımını garanti eder.
ÜRÜNÜ İNCELE

ARGENTA PLUS

ARGENTA PLUS, bitkinin yeşil aksamını gelişmek ve büyütmek için teşvik eden, özel olarak seçilmiş bitkisel aminoasitlerden oluşan olumsuz koşullarda optimum gelişme sağlayan organik bir gübredir.
ÜRÜNÜ İNCELE

BASSO

BASSO özel olarak seçilmiş bitkilerden elden edilen organik maddelerle formüle edilen bir üründür. Olumsuz koşullarda bitkilerin yeşil aksamında ve meyveler üzerindeki gelişimi optimum koşullarda teşvik eder.
ÜRÜNÜ İNCELE

BELFRUTTO 5-10-15

Bor, Demir ve Çinko ile güçlendirilmiş (MgO), SO3 içerikli kontrollü salınımlı taban gübresi(Granül). Yüksek humik madde ve organik karbon ile toprak yapısını düzenleyerek toprakta bağlı bulunan besin elementlerinin alımını sağlar.
ÜRÜNÜ İNCELE

CALFERT

CALFERT yüksek oranda kalsiyum ve bor elementlerini bünyesinde bulunduran spesifik bir üründür. Damlamadan ve yapraktan güvenle kullanılabilir. Ayrıca diğer ilaç ve gübrelerle karışıma uygundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

CALPOT N-POWER

CALPOT N-Power, Organik madde, lignin yapıları, humik ve fulvik asit içeriği ile tasarlanmış bir üründür. Meyve tutumundan hasata kadar kullanımı meyve büyümesine, rengine, şeker oranına ve kalitesine yüksek oranda etki eder.
ÜRÜNÜ İNCELE

FERTELITE

FERTELITE serisindeki damla sulama gübre formülasyonları yüksek kaliteli ham maddelerden üretilerek bitkisel gelişim boyunca ihtiyaç duyulan tüm besin elementlerinin dengeli bir şekilde alınmasına olanak tanır.
ÜRÜNÜ İNCELE

FERTILIREY AYÇİÇEĞİ & ZEYTİN

Zeytin ve Ayçiçeği için tasarlanmış içerisinde bor, demir ve çinko bulunan özel bir üründür. Kullanıldığı bitkilerde döllenmede dişicik borusunun oluşmasını teşvik eder.
ÜRÜNÜ İNCELE

FERTILIREY COMBI

Fertilirey Combi, bitkilerde birçok mikro element eksikliğini önlemek ve gidermek için lignin ve sitrat şelatı kullanılarak hazırlanmış katı mikro element karışımıdır. Kullanıldığı bitkilerde klorofil oluşumunu arttırır. Bu sayede besin maddelerinin, proteinlerin, şekerlerin ve organik asitlerin üretimini arttırır.
ÜRÜNÜ İNCELE

FOSFOKAL 3-9-18

Organik karbona bağlanan azot, fosfor ve potasın yavaş salınarak 90-120 gün boyunca bitki tarafından alınmasını sağlar.
ÜRÜNÜ İNCELE

HMFERT

HMFERT yüksek oranda bitkisel menşeli organik bileşikler içerir. Su ile temas eder etmez çözünmesi gerçekleşir ve yarayışlılığı başlar. Bu koloidal yapı, direkt bitkiye veya toprağa uygulandığında besin elementlerinin maksimum ölçüde alınmasını sağlar.
ÜRÜNÜ İNCELE

KATON PLUS

Katon Plus, bitki içinde potasyumun aktivitesini gerçekleştirmesini sağlarken, bitki içinde hareketli ve kolay alınabilir formuyla eşsiz bir potasyum kaynağıdır. Katon Plus, özellikle meyve kalitesini, şeker miktarını, renklenmeyi, olgunluğu, sıklığı ve raf ömrünü arttırır.
ÜRÜNÜ İNCELE

MOL ORG

Mol Org bitkilerin organik yapılarından elde edilmiş güçlü bir toprak düzenleyicidir. Toprağa verilme suretiyle kök gelişimi ve toprak mikro organizma hareketlerini harekete geçirir. Toprak yapısında bulunan azot, fosfor, potasyum, demir, manganez, bakır, çinko gibi elementleri serbest hale getirerek bitki tarafından alımını sağlar.
ÜRÜNÜ İNCELE

NITROFERT

Özel üretim tekniği sayesinde içeriğindeki azot (N) tamamı suda çözünebilen ve yaprak stomalarından enerji harcamadan geçebilen bir azot kaynağıdır. NITROFERT, Bitkide azot noksanlığı nedeniyle meydana gelen büyüme ve gelişme geriliğinin önlenmesi için tavsiye edilir.
ÜRÜNÜ İNCELE

NUTRIFERT

Nutrifert serisi üstün kalite azot, fosfor, potasyum ve mikro element içeren damla sulama gübresidir. Nutrifert ürünleri, Demir, Bakır, Mangan, Çinko, Bor ve Molibden ile mevcut mikro element seviyeleri yükseltilmiş ve geliştirilmiştir. Bu sayede bitki, alabileceği optimum düzeyde besin maddesini hızla bünyesine alabilir.
ÜRÜNÜ İNCELE

NUTRIFOS

Klasik gübrelerin aksine toprağı çoraklaştıran dolgu maddelerinin yerine, içerik humik madde ile zenginleştirilerek çift yönlü etki sağlanır.
ÜRÜNÜ İNCELE

NUTRIMAG

NUTRIMAG, zayıf gelişme gösteren bitkileri canlandırmak ya da erken dönemde bu olumsuzluğun önüne geçmek için ideal bir gübredir. Magnezyum bitkilerdeki yeşil rengin (klorofil) ana bileşeni olup bitkinin güneş ışınlarından azami ölçüde faydalanmasını teşvik ederek sağlıklı ve koyu yeşil yaprakların oluşmasını sağlar.
ÜRÜNÜ İNCELE

NUTRIZINC

NUTRIZINC özellikle çinko eksikliğinin görüldüğü alanlarda yapraktan ve sulama suyu ile verilmek üzere tasarlanmış bir üründür. Çinko, bitki bünyesinde protein, şeker ve karbonhidrat sentezinde rol oynar. Bitkilerde çiçeklenmeyi teşvik eder ve çiçek saplarını uzatır. Hücre duvarlarının geçirgenliğini artırır.
ÜRÜNÜ İNCELE

OLIVETO 15-5-6

Yüksek Humik madde ve Organik karbon ile toprak yapsını düzeneleyerek, toprakta bağlı bulunan besin elementlerinin daha kolay alımını sağlar. Böylelikle toprak içerisinde varolan besin elementleri kullanılarak, ekstra gübreleme için maliyetler düşürülebilir.
ÜRÜNÜ İNCELE

PERLA CAL PLUS

Perla Cal Plus bitkinin ihtiyaç duyduğu kalsiyumun optimum şartlarda alımı sağlar. İçeriğinde bulunan Bor, diğer alternatiflere göre kalsiyumun alımını en kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirmiş olur.
ÜRÜNÜ İNCELE

PERLA CU

Perla Cu, bakır bazlı amino asit glutomat şelatlı, yaprak ve kök tarafından etkin alınabilme özelliği ile karakterize bir üründür. Kaliteli bir bakır kaynağı, bakır eksikliğinin giderilmesi ve düzeltilmesinde kullanılır.
ÜRÜNÜ İNCELE

PERLA FERRO

% 6 EDDHA Fe (4.8 ortho, ortho izomeri içeren) kalkerli ve alkali topraklarda dahil olmak üzere tüm toprak tiplerinde kullanılabilen mükemmel bir demir kaynağıdır
ÜRÜNÜ İNCELE

PERLA MN ZN

Özellikle mangan ve çinko ile beraber amino asitler ve bitki gelişim düzenleyiciler içeren, çiçeklenme ve meyve büyütme özelliğine sahip bir ürün olup, yapraktan ve sulama suyu ile verilmek üzere tasarlanmıştır.
ÜRÜNÜ İNCELE

PERLA NP ZN

Perla NP-Zn, yüksek oranda fosfor ve azot içerikli sıvı bir üründür. Her türlü bitkide, bitkinin tüm gelişim aşaması boyunca, köklenme, çiçeklenme, meyve tutumu ve olgunlaşma sırasında kullanım için uygundur.
ÜRÜNÜ İNCELE

PERLA NPK

Çok yüksek kaliteli ham maddelerden üretilen, Fertilirey teknolojisi ile hazırlanan yeni nesil damla sulama gübresi Perla, içerisinde bulunan özel kimyasallar sayesinde, tüm toprak ve her türlü hava koşullarında ürün içerisinde yer alan makro ve mikro besin elementlerinin alımını ve taşınmasını daha da kolaylaştırmaktadır.
ÜRÜNÜ İNCELE

PERLA PHOS

Perla Phos, yüksek miktarda fosfor ve potasyum içeren bir üründür. Tüm ürün gruplarında ve her üretim döneminde kullanım için uygundur. Köklenme, çiçeklenme, meyve tutumu ve olgunlaşma esnasında fosfor ve potasyumun bitkide depo organlara (kökler, meyve, tohum) yüksek oranda ve hızlı bir şekilde taşınımını gerçekleştirir.
ÜRÜNÜ İNCELE

PERLA SEAFEED

Perla Seafeed, Ascophyllum Nodosum bitkisinin %100 özü ile formüle edilmiştir.
ÜRÜNÜ İNCELE

PERLA START

Perla Start, yüksek oranda fosfor ve azot içerikli sıvı bir üründür. Her türlü bitkide, bitkinin tüm gelişim aşaması boyunca, köklenme, çiçeklenme, meyve tutumu ve olgunlaşma sırasında kullanım için uygundur. Azot ve Fosforun yüksek oranlarda depo organlara (meyveler, tohumlar, kökler) taşınması kolaylaştırılır.
ÜRÜNÜ İNCELE

PHOSFERT

PHOSFERT, yüksek miktarda fosfor içeren bir üründür. Tüm ürün gruplarında ve her üretim döneminde kullanım için uygundur. Fosfor ve azotun mükemmel uyumu ile köklenme, çiçeklenme, meyve tutumu ve olgunlaşmayı teşvik eder.
ÜRÜNÜ İNCELE

PIAMON 33S

Devamlı veya geçici kükürt noksanlıkları giderilerek bitki azottan maksimum seviyede faydalanmış olur.
ÜRÜNÜ İNCELE

POTACAL POWER

POTACAL Power, yüksek potasyum içerikli ve organik madde ihtiva eden bir üründür. İçerdiği potasyum sayesinde meyve olgunlaşmasını en hızlı şekilde tamamlar. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde meyve uç çürüklüğüne karşı fayda sağlar.
ÜRÜNÜ İNCELE

POTAS ACTIVE

Yüksek Potasyum içeriğinden dolayı özellikle hasat öncesi ve hasat sırasında yüksek potasyum ihtiyacına cevap vermek için kullanılır. Hasat edilen meyvelerin kalitesini yükseltir, meyvelerin raf ömrünü uzatır. Meyve iriliği, kokusu ve tadında önemli rolü vardır. Yüksek SO3 yüzdesi sayesinde her türlü toprakta potasyum ve mikro element alımını artırır.
ÜRÜNÜ İNCELE

POTASFERT

POTASFERT, potasyum karbonat kaynaklı sıvı potasyum gübresidir. Özel dolgu maddeleri kullanılarak hazırlanmıştır. Kullanımında ilgili kültür bitkisinde stres yapmaz. Bitkiler tarafından alım hızı yüksektir: özellikle meyve kalitesini, şeker miktarını, renklenmeyi, olgunluğu, sıkılığı ve raf ömrünü arttırır.
ÜRÜNÜ İNCELE

SEQUFERRO

%6 EDDHA Fe (4.8 ortho, ortho izomeri içeren) kalkerli ve alkali topraklarda dahil olmak üzere tüm toprak tiplerinde kullanılabilen mükemmel bir demir kaynağıdır. Suda tamamen çözünebilir mikro granüller (WG) formunda kullanıma sunulmuştur. Böylece toz formülasyonlara göre kullanımı ve taşınımında büyük kolaylıklar sağlanır.
ÜRÜNÜ İNCELE

SEQUIPLANT

Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan demir klorozunu önlemek ve hızlı bir şekilde tedavi etmek amacıyla üretilmiştir. Suda tamamen çözünebilir mikro granüller (WG) formunda kullanıma sunulmuştur. Böylece toz formülasyonlara göre kullanımı ve taşınımında büyük kolaylıklar sağlanır.
ÜRÜNÜ İNCELE

SPRAYMIX

SPRAYMIX, Bitkilerin hızlı alımla azota ihtiyaç duydukları zamanlarda ve mikroelement eksikliklerinin görüldüğü durumlarda meyve formasyonu ve yeşil aksam gelişimi boyunca uygulanabilir özellikte formule edilmiş bir üründür.
ÜRÜNÜ İNCELE

STYM KA 25

STYM KA 25 enzimatik hidroliz yöntemi ile elde edilen aminoasitler ile güçlendirilerek elde edilmiş güçlü bir bitki aktivatörüdür. Bu özellik STYM KA 25', kimyasal hidrolize olarak elde edilen aminoasitlere göre daha üstün kılmaktadır.
ÜRÜNÜ İNCELE

UNIFERT

Yüksek humik madde ve organik karbon ile toprak yapısını düzenleyerek toprakta bağlı bulunan besin elementlerinin alımını sağlar.
ÜRÜNÜ İNCELE

VIGNAFRUT

Organik karbona bağlanan azot, fosfor ve potasın yavaş salınarak 90-120 gün boyunca bitki tarafından alınmasını sağlar.
ÜRÜNÜ İNCELE
Bu aramayla ilgili herhangi bir ürün bulunamadı. Aramayı Temizle

ETKİNLİKLER

No items found.

İŞ İLANLARI

Güncel iş ilanı bulunmamaktadır.
DEVAMINI OKU

YAklaşan etkİNLİKLER

KAS
27
Domates Güvesi
ile Mücadele
OCA
31
Kimyasal Mücadele Önemli Püf Noktaları